Trainingsschema
Slecht-weer Bekijk schema

Gehost en gesponsord door:

Online Identity

Administratief partner:

VDVW Adviseurs
terug naar het nieuwsarchief

Even voorstellen - Jerry Palstra

De oplettende DSC-supporter was het wellicht al opgevallen, sinds begin januari traint er een nieuw gezicht mee met de selectie. Jerry Palstra, geboren Hagenaar, maar sinds 2016 woonachtig in Kerkdriel, samen met zijn vrouw Linda Verlouw. In het dagelijks leven vervult Jerry de functie van commercieel technisch adviseur bij Theben.

De vijfendertigjarige Palstra kent een rijke voetbalhistorie. In de jeugd speelde hij bij Feyenoord, onder andere in de A1 met spelers als Jason Oost, Glen Loovens, Civard Sprockel, Leonardo en Robin van Persie. ‘Helaas was ik niet goed genoeg voor de stap naar de selectie. Daarna heb ik de overstap gemaakt naar de senioren van Quick Boys in Katwijk, daar heb ik twee jaar met veel plezier gespeeld en een mooie tijd beleefd.’

Achtereen volgens speelde Jerry bij DWO, VUC, Wilhelmus, HBS en wederom VUC. ‘De laatste anderhalf jaar ben ik vanuit Kerkdriel op en neer gereisd naar VUC om daar te trainen en wedstrijden te spelen, op een gegeven moment gaat dit tegenstaan en heb ik aangegeven daar te stoppen.’

Hoe ben je in aanraking gekomen met DSC?
‘Toevallig liep ik Henri Pardoel (lid Commissie Technische Zaken) tegen het lijf en kwam het onderwerp voetbal ter sprake. En zo is balletje letterlijk gaan rollen. Op dit moment train ik alleen nog maar mee met de selectie en speel ik geen officiële wedstrijden voor DSC. Omdat ik al bindende wedstrijden in de A-categorie had gespeeld bij VUC, wilde de KNVB helaas niet meewerken met alsnog een overschrijving naar DSC.’

Wat is je eerste indruk van DSC?
‘Het is een gezellige en hechte dorpsclub, een beetje vergelijkbaar wat ik heb ervaren bij Quick Boys in Katwijk. Ook bij DSC spelen er veel jongens uit het dorp, of nabije omgeving van Kerkdriel, dit schept direct een band. Ik merk wel dat ik nog niet alle ins en outs van DSC en het dorp ken, omdat ik pas kort hier woon en uiteraard wat ouder ben dan de gemiddeld DSC selectiespeler’, zegt Jerry met een glimlach.

‘Daarnaast ben ik door de spelers en begeleiding fantastisch opgevangen, ik voel me prima op mijn plek bij DSC. Mijn doel is om nog fitter te worden en aankomend seizoen vanaf de voorbereiding mee te draaien, om zo hopelijk een plekje te veroveren in het eerste. De huidige spelers doen het goed de laatste tijd, met onlangs nog de periodetitel als prijs.’

Wat is je favoriete positie?
‘In de jeugd heb ik met name veelal hangend als links of rechtsbuiten gespeeld. Inmiddels ben ik wat jaartjes ouder en kom ik beter tot mijn recht in de as van het elftal. Met de nieuwe trainer (Roland Timmermans) volgend seizoen, begint iedereen weer op nul, en zullen we zien wie op welke positie speelt.’

v.v. DSC wenst Jerry veel succes aankomend seizoen.