terug naar verslagen

DSC 2 - Nieuwkuijk 2 - 0-2

Je moet schieten , anders kun je niet scoren

Vandaag thuis tegen Nieuwkuijk 2; Stephan moest door de beginnende herfstvakantie en de bezetting problemen bij DSC 1 een aantal vaste waarden missen. Dat heeft een trainer niet graag want dat beperkt je je mogelijkheden van opstelling en de wissels. 
Nieuwkuijk is een voetbalclub die 5 jaar ouder is als DSC. Een fusie in 1927 van Juliana en "de vrolijke trappers". Altijd mooi die oude namen. Hierna wordt de clubnaam SDO (Samenspel doet Overwinnen; ook mooi ). En wat die naam vertelt is  zeker nog steeds waar. Een paart jaartjes later verandert de naam  in R.K.V.V. Nieuwkuijk.

I.v.m. met het verwachte fysieke spel van Nieuwkuijk: 4-4-2 , inzakken kop cirkel en in de omschakeling toeslaan. Geen full pressing. De kansjes komen over een weer. Wij in de omschakeling zoals gepland. Echte grote kansen zijn t niet, maar wij komen op de linker flank een paar keer goed door. Net een andere keus door de speler als vanaf de kant gezien. Stephan zet na een half uur enkele dingen om, omdat ook Nieuwkuijk over de flanken gevaarlijk door komt. 1 grote kans van DSC wordt net gemist en als we wat meer grip op de wedstrijd krijgen valt plots vanuit een schot buiten 16 de 0-1. Nieuwkuijk stond te vrij daar met een paar spelers. Verdorie vanuit t niets. T spel gaat razendsnel op en neer nu. Nieuwkuijk is gehaaider en maakt slimme overtredingen, t duwen in de rug met n elleboog. Zelf vallen ze soms met veel lawaai alsof ze geraakt zijn in t duel. Soms trapt de scheidrechter erin. We moeten geel pakken om een gevaarlijke situatie  te neutraliseren. De vrije trap gaat over. Nieuwkuijk heeft nu een lichte overhand tot dat er n opstootje ontstaat waarbij een speler van Nieuwkuijk een kopstoot geeft die gelukkig net mist. Na wat over en weer geduw krijgen opvallend veel DSC spelers geel. 
In de rust bepraten we dat er veel meer in zit en wij moeten proberen in de tweede helft een ander systeem te spelen 3-4-3 waarbij we op t middenveld meer grip gaan krijgen en t veld breder te houden. Op de badkamer tegels van de douche wordt de opstelling voor de tweede helft vereeuwigd. We nemen nog een Dextropuurtje voor de extra energie. Maar 1 doelpunt verschil; we doen niets voor elkaar onder; alles is nog mogelijk.

 In t begin van de tweede helft lukt t plan en zijn wij gevaarlijker, al levert t niet direct doelkansen op. Maar dan tijdens een counter van "Kuijk" struikelt onze laatste verdediger en kan de aanvaller z’n hoek uitzoeken. 0-2. Zonde maar niets aan te doen.   DSC probeert t nog wel en zet de schouders er onder, maar t heilige geloof missen we en we spelen te veel de lange bal en zijn eigenlijk bijna direct de bal kwijt. We komen niet aan voetballen toe. Nieuwkuijk gaat tijdrekken en speelt heel "gehaaid".  Proberen echt geel aan te smeren aan DSC spelers of vrije trappen mee te krijgen; Ook als ze niet geraakt zijn tijdens een tackel. Als Nieuwkuijk de 3de denkt te scoren is t gelukkig buitenspel. Ook met t fysieke spel van Nieuwkuijk, wat soms wel ver gaat hebben wij erg veel problemen. Erg ongelukkig moet onze linksback van de A1 Luke met een knieblessure t veld verlaten. Hopelijk niet ernstig; Niet veel later gaat een speler van Nieuwkuijk door op onze keeper met z’n knie vooruit. Niet voor de bal lijkt t, maar voor de man. Ook hier ziet t er even slecht uit, maar gelukkig kan Milan nog door al is z’n bovenbeenspier aardig beurs gebeukt. Slecht lopend speelt hij de wedstrijd uit. 

De wedstrijd terugkijkend, hadden beide ploegen eigenlijk weinig tot geen kansen, maar toch verliezen we de wedstrijd met 0-2. Heel ongrijpbaar en ook teleurstellend. Wij waren niet in onze beste doen, maar 0-0 was wel een eerlijke stand geweest. 

Eigenlijk wil je zo'n wedstrijd gelijk vergeten. Iedereen die voetbalt, kent deze wedstrijden. Maar toch wil je deze wedstrijd juist onthouden, om als de volgende keer zo’n wedstrijd zich weer ontvouwt, je andere keuzes gaat maken; niet meegaan met de tegenstander in zn fysieke spel. Uitgaan van eigen kracht = combinatie voetbal over de grond. Je niet af laten leiden door tegenstander en scheidsrechter. Vandaag hadden we jammer genoeg niet de kwaliteit om dit af te dwingen.
En zoals Johan Cruijff zei; "Je moet schieten, anders kun je niet scoren"; dat hebben we nagelaten vandaag.

In de nieuwe stand staan wij nu gedeeld vijfde,  samen met Jong Brabant en Gudok. BVV onze volgende tegenstander over 2 weken is BVV. Als we die winnen dan doen we weer mee.
Dus er is zeker, nog niets verloren. Nieuwkuijk is de nieuwe koploper van de poule, dus dat plaatst onze wedstrijd gelijk weer in een ander perspectief ( Van de koploper verloren). Geen enkele ploeg in onze poule heeft alles gewonnen en iedere wedstrijd is een kans op 3 punten.  Dus misschien vandaag verloren maar zeker niet t "doel in de poule". We komen sterker terug !

 
 • Jan van Diesen sportshop Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Marius van Namen Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Vissers Legal Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Boon's markt Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Hooijmans Substrates B.V. Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Van Houten Snijbedrijf B.V. Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Van Houten Transport B.V. Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Gebr. Lansdaal Bloemen en Planten Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Hooijmans BV Businessclub
 • Marius van Namen Businessclub
 • Van Herwaarden Paddenstoelenteelt Businessclub
 • Vissers Legal Businessclub
 • Boon's markt Businessclub
 • Van Houten Snijbedrijf B.V. Businessclub
 • Van Houten Transport B.V. Businessclub
 • BSO het Veldmuisje Businessclub
 • CarProf Valentijn Businessclub
 • Coolcare Holland Businessclub
 • Leenders Transport Businessclub
 • Davy Versteeg Klussenbedrijf Businessclub
 • De KYC consultant Businessclub
 • Geran Vogel Projectservice Businessclub
 • HR Atelier Businessclub
 • Jeroen Verhoeckx Groente- en Fruit Businessclub
 • Jobmatchers B.V. Businessclub
 • Kapsalon Y. Verlouw Businessclub
 • Klijn Daksystemen Businessclub
 • Millennial Talent Businessclub
 • Slagerij Gijs Sars Businessclub
 • Story Waardenburg BMW Businessclub
 • Van Osch Advocatuur B.V. Businessclub
 • VDVW Adviseurs Businessclub
 • Wijgergangs Medical B.V. Businessclub
 • Wijgergangs Vastgoed Beheer B.V. Businessclub
 • Willemen Parket B.V. Businessclub
 • Profcoat van der Kammen Businessclub
 • Piels Fysiotherapie Businessclub
 • Online Identity Businessclub
 • Kippenvilla.nl Businessclub
 • Klussenbedrijf Majan Businessclub
 • De Leeuw Technische Installaties Businessclub

Gehost en gesponsord door:

Online Identity

Administratief partner:

VDVW Adviseurs