terug naar verslagen

DSC 2 - RKDVC 3 - 4-1

DSC 2 wint op karakter !

Alweer onze laatste poule wedstrijd van het seizoen, tegen RKDVC uit Drunen. En wat hebben we een progressie doorgemaakt als groep.
Kampioen kunnen we net niet meer worden, maar we hebben wel de periode titel, wat ons nog 2 extra wedstrijden brengt voor promotie naar de eerste klasse. 
Dat is toch wel heel erg speciaal. Heeft er ooit een DSC 2 team voor promotie eerste klasse gespeeld? Vandaag winnen geeft ons de derde plek in de poule en ook nog de eerste  promotiewedstrijd thuis. Dus staat er weer genoeg op t spel.
Het blijft droog, bewolkt en af en toe een zonnetje, maar toch benauwd onweersweer. RKDVC is een ervaren al wat oudere ploeg (waarschijnlijk enkele oud eerst elftal spelers)
We starten in een 4-3-3 opstelling. We beginnen erg stroef en RKDVC bepaalt de wedstrijd en  ook de kansen. Met goed combinatie voetbal snijden ze door onze linies.
Corner tegen, loopt net goed af, redding Milan, maar dan valt de 0-1 als nog , als we een fout centraal in de verdediging maken. Milan komt nog uit, krijgt de bal tegen zich aan geschoten, maar de bal komt toch in ons doel.
We staan achter en dat is best even geleden. Dat brengt altijd weer verborgen krachten in ons los, want daarna zijn wij gelijk gevaarlijk met een aantal corners. Als na een ingooi rechts vooraan Coen de 16 ingaat en voorzet, is Joost koelbloedig en maakt 5 min na de achterstand weer gelijk.
De coach schakelt naar 5-4-2  en er volgt een tactisch schouwspel, waarbij beide ploegen met combinatie voetbal proberen openingen te vinden. Wij worden een paar keer gevaarlijk en spelen goed op buitenspel, want de RKDVC spits staat te vaak buitenspel.
De scheidsrechter lijkt een aantal zaken niet goed te zien en beide ploegen hebben er last van. Een goede loop actie van Cas en Martijn over rechts geeft een kans maar die gaat net naast. Bij een counter schiet Bas net naast. We jagen op de 2-1.
Na ca 30 min spelen, wordt Cas getrapt op zn arm en reageert hij op de speler van RKDVC . De scheidsrechter ziet natrappen en we moeten met 10 man verder. Ze hadden natuurlijk beide rood moeten hebben. Er volgt dan een periode met meer relletjes , overtredingen en gele kaarten.
Maar ook met 10 man verandert het spelbeeld niet. De ploegen blijven in evenwicht en RKDVC creëert nauwelijks kansen. Na de rust gaan beide partijen weer voetballen. Bas komt een paar keer goed door, maar levert geen doelpunt op. Wel corners. We moeten oppassen voor de counters van Drunen nu, maar Milan heeft m in 2 keer.  Dan wordt Bas smerig geraakt van achter op zn enkel en krijgt RKDVC ook rood. Het is 10 tegen 10 en het is ontzettend zwaar buiten (hoge vochtigheid en de zon is gaan schijnen). Wij zijn fitter en moeten de opening vinden. De wedstrijd golft op en neer met de grootste kansen voor DSC. Bas komt nog een keer erg goed door over links, na een mooie pass van Wil , alleen op de keeper af, maar tikt m net iets te ver voor zich uit, waar door de keeper de bal kan pakken. DSC gaat met vers bloed (wissels) jagen op de steeds meer vermoeiend ogende Drunen spelers. Als 1 verdediger net niet genoeg oplet en snel genoeg is in zn eigen 16, pikt Floris de bal van z’n voet en jankt de bal met veel overtuiging van dichtbij langs de keeper in de kruising. 2-1 voor. Dat voelt lekker en ook als de beslissing. Nog 15 minuten te spelen . RKDVC komt nu iets meer, maar t geloof aan hun kant is weg en de conditie ook. We krijgen meer ruimte. Bas lobt de bal nog erg mooi op de diepgaande Danny. Die mist niet en t is 3-1. 
Dan krijgen we meer ruimte en we blijven gaan ! Na goed storend werk, actie en goed overzicht van Mats, ziet hij Floris vrij rand 16, en legt m terug.  Die plaatst m keurig in de verre hoek en maakt zn tweede van de middag. 4-1. Dan is t afgelopen en hebben we wederom een mooie wedstrijd gezien, met veel strijdlust van DSC. We winnen op karakter! 
Nog even naar t seizoen kijkende. In het eerste deel van t seizoen stonden we 7de met 9 doelpunten voor en 15 tegen. De 2de periode (die we ook zeer overtuigend gepakt hebben) 1ste met 24 voor en 6 tegen. Dit resulteert in een mooie derde plaats, gelijk in punten met de nr 2 GSBW en maar 2 punten achter de poule winnaar Gudok.  Dit illustreert de groei van dit elftal onder de bezielende leiding van Stephan. En we zijn er nog niet; nu nog als mooie afsluiter de 2 wedstrijden voor promotie naar de eerste klasse op 2 en 9 Juni. 2 Juni eerst thuis ! komt dat zien !
 • Jan van Diesen sportshop Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Marius van Namen Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Vissers Legal Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Boon's markt Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Hooijmans Substrates B.V. Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Van Houten Snijbedrijf B.V. Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Van Houten Transport B.V. Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Gebr. Lansdaal Bloemen en Planten Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Hooijmans BV Businessclub
 • Marius van Namen Businessclub
 • Van Herwaarden Paddenstoelenteelt Businessclub
 • Vissers Legal Businessclub
 • Boon's markt Businessclub
 • Van Houten Snijbedrijf B.V. Businessclub
 • Van Houten Transport B.V. Businessclub
 • BSO het Veldmuisje Businessclub
 • CarProf Valentijn Businessclub
 • Coolcare Holland Businessclub
 • Leenders Transport Businessclub
 • Davy Versteeg Klussenbedrijf Businessclub
 • De KYC consultant Businessclub
 • Geran Vogel Projectservice Businessclub
 • HR Atelier Businessclub
 • Jeroen Verhoeckx Groente- en Fruit Businessclub
 • Jobmatchers B.V. Businessclub
 • Kapsalon Y. Verlouw Businessclub
 • Klijn Daksystemen Businessclub
 • Millennial Talent Businessclub
 • Slagerij Gijs Sars Businessclub
 • Story Waardenburg BMW Businessclub
 • Van Osch Advocatuur B.V. Businessclub
 • VDVW Adviseurs Businessclub
 • Wijgergangs Medical B.V. Businessclub
 • Wijgergangs Vastgoed Beheer B.V. Businessclub
 • Willemen Parket B.V. Businessclub
 • Profcoat van der Kammen Businessclub
 • Piels Fysiotherapie Businessclub
 • Online Identity Businessclub
 • Kippenvilla.nl Businessclub
 • Klussenbedrijf Majan Businessclub
 • De Leeuw Technische Installaties Businessclub

Gehost en gesponsord door:

Online Identity

Administratief partner:

VDVW Adviseurs