terug naar verslagen

Alem 1 - DSC 1 - 3-2

Verlies tegen Alem in slotminuten 2-3

De beladen dorpen clash tegen Alem zorgt altijd voor een goede sfeer en deze keer circa 450 toeschouwers. Jammer dat het weer niet echt meewerkte. Voor Alem staat er veel op het spel, graag wil men de laatste plaats verlaten om niet rechtstreeks te degraderen. Het verschil met Alem is maar liefst 12 punten, we zien graag dat Alem zich kan handhaven maar ja we hebben zelf ook nog punten nodig.
Vooraf dacht ik een gelijkspel zou mooi zijn maar ja zo werkt het natuurlijk niet. Vlak voor tijd kregen we helaas de deksel op de neus en moesten we de drie punten in Alem laten.

Voor de start van de wedstrijd het inmiddels bekende blauw en oranje vuurwerk.
De gastheren kozen voor het spelen van de dieptepass om hun snelle spitsen in stelling te brengen. Na een kwartiertje matig voetbal van beide zijden de eerste schermutselingen voor het doel, Alem schoot vanaf links voor langs en uit de tegenaanval kon Roy van Beurden na een moeizame redding van de keeper van Alem, ook over links net Wessel Theuwis niet bereiken voor het doel, ook voorlangs!
Na een half uur weer een uitbraak van Alem over rechts, gestuit door Brent van Herwijnen welke hem een gele kaart opleverde. Terecht maar even eerder liet de scheidsrechter een Alem speler op een DSC verdediger door halen en dat leverde geen kaart op. In de wedstrijd zouden er meer beslissingen volgen die niet door iedereen begrepen werden
Enkele corners van DSC leverde behoorlijk wat gevaar op, de Alem keeper had zijn vingertoppen nodig om de bal via de lat naar een volgende corner te leiden.


Na de rust moest er even gewacht worden op het wegtrekken van oranje en vooral blauwe en witte rook.
Na de hervatting ontstond er een zeer dynamische wedstrijd. De Alem vleugelaanvallers kwamen beter in stelling, mede door soms half ingrijpen van de DSC verdedigers. Bij een situatie over de rechtervleugel wist Alem tot 3 maal toe ondanks duels de bal te houden en de vleugelaanvaller schoot op doel waarbij de bal via een DSC rug van baan veranderde en Jos van Mook kansloos liet, 1-0.
Na de aftrap wilde DSC dit meteen rechtzetten en dat lukt ook binnen 2 minuten. Over rechts werd een aanval van DSC met een overtreding gestuit. De vrije trap schoot Roy van Beurden hard vlak langs de paal binnen, 1-1. DSC leek hierdoor wat meer vertrouwen te krijgen en liet wat beter veldspel zien. Helaas moest Bjorn Steenbekkers kort hierna vervangen worden.
Uit een niet gevaarlijk lijkende situatie op het linker deel van het midden van het veld kan een Alem speler de bal wat makkelijk meekrijgen na een halve verdedigende actie van DSC, de speler dribbelt wat verder in richting het doel en schiet vanaf links met een van Jos weg draaiende bal hoog in het doel, 2-1.
Ook nu kon Alem niet lang genieten van de voorsprong. DSC trok weer ten aanval en wist Roy van Beurden in schiet positie te brengen voor het doel. Met links schoot hij onhoudbaar hoog in het doel. Tijdens het vieren van het doelpunt bij de jeugdige DSC fans werd de druk op de leunhekken te groot en deze sneuvelden. Dit was voor de scheids reden om de wedstrijd stil te leggen. De leunhekken werden provisorisch rechtgezet en de jeugdige  DSC fans op last van de scheidsrechter de dijk op gestuurd, daarna kon de wedstrijd hervat worden.
Dit duurde al met al een kwartiertje, ook omdat het doelpunt om onduidelijke reden door Alem grensrechter nog werd  aangevochten, toch de 2-2.
Ook nu leek DSC comfortabeler in de wedstrijd te zitten.
Met een aantal corners was DSC weer redelijk gevaarlijk maar de counters van Alem namen daardoor wel toe. Bij een van die aanvallen over rechts leek DSC een vrije trap en uit de volgende situatie een doeltrap te moeten krijgen maar de scheidsrechter besliste anders.
Hij gaf Alem een corner ondanks protest van de DSC grensrechter.
De bal belandde bij de 2e paal waar de Alem spits ongedekt stond en de 3-2 binnen kopte. Hoeveel tijd er precies nog te spelen was onduidelijk omdat de scheidsrechter het spel stilgelegd had en diverse blessure behandelingen nodig waren
DSC drong nog aan en de Alem keeper ranselde nog een bal in een druk 5 meter gebied weg maar het mocht niet meer baten voor DSC, eindstand 3-2!


Bijzonderheden
- Lekker druk, veel sfeer ondanks toch wel matig voetbal, zeker niet saai in de 2e helft
- De scheids had ondanks de faire derby de wedstrijd niet echt onder controle zeg maar, jammer
- De terreinmeesters van Alem hebben wel wat meer klusjes dan anders in een week
- Het feestje na de wedstrijd was mooi
- Man of the match Roy van Beurden met zijn fraaie goals

Volgende week ontvangt DSC, tijdens de afsluitende festiviteiten van het 90-jarig bestaan, Den Dungen, let wel op de gewijzigde aanvangstijd 13.30 uur.
We hebben nog een paar punten nodig dus alle steun is welkom.
Dank Arnold Verbeek voor de input voor het verslag.

Sportgroet,

Mari Nendels
 • Jan van Diesen sportshop Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Marius van Namen Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Vissers Legal Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Boon's markt Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Hooijmans Substrates B.V. Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Van Houten Snijbedrijf B.V. Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Van Houten Transport B.V. Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Gebr. Lansdaal Bloemen en Planten Hoofdsponsor Jeugdplan DSC
 • Hooijmans BV Businessclub
 • Marius van Namen Businessclub
 • Van Herwaarden Paddenstoelenteelt Businessclub
 • Vissers Legal Businessclub
 • Boon's markt Businessclub
 • Van Houten Snijbedrijf B.V. Businessclub
 • Van Houten Transport B.V. Businessclub
 • BSO het Veldmuisje Businessclub
 • CarProf Valentijn Businessclub
 • Coolcare Holland Businessclub
 • Leenders Transport Businessclub
 • Davy Versteeg Klussenbedrijf Businessclub
 • De KYC consultant Businessclub
 • Geran Vogel Projectservice Businessclub
 • HR Atelier Businessclub
 • Jeroen Verhoeckx Groente- en Fruit Businessclub
 • Jobmatchers B.V. Businessclub
 • Kapsalon Y. Verlouw Businessclub
 • Klijn Daksystemen Businessclub
 • Millennial Talent Businessclub
 • Slagerij Gijs Sars Businessclub
 • Story Waardenburg BMW Businessclub
 • Van Osch Advocatuur B.V. Businessclub
 • VDVW Adviseurs Businessclub
 • Wijgergangs Medical B.V. Businessclub
 • Wijgergangs Vastgoed Beheer B.V. Businessclub
 • Willemen Parket B.V. Businessclub
 • Profcoat van der Kammen Businessclub
 • Piels Fysiotherapie Businessclub
 • Online Identity Businessclub
 • Kippenvilla.nl Businessclub
 • Klussenbedrijf Majan Businessclub
 • De Leeuw Technische Installaties Businessclub

Gehost en gesponsord door:

Online Identity

Administratief partner:

VDVW Adviseurs