Trainingsschema
Standaard Bekijk schema

Gehost en gesponsord door:

Online Identity

Administratief partner:

VDVW Adviseurs
terug naar het nieuwsarchief

Stage bij v.v. DSC

Vanaf het schooljaar 2011 - 2012 is het volgen van een maatschappelijke stage voor leerlingen tussen 14 -18 jaar van het VMBO, Havo en VWO verplicht. De verwachting is dat er in Nederland jaarlijks 190.000 leerlingen zullen deelnemen aan een Maatschappelijke Stage. v.v. DSC  biedt leerlingen de mogelijkheid om de stage te vervullen.

Doel

Het doel van de maatschappelijke stage is dat jongeren tijdens hun schooltijd kennis maken met vrijwilligerswerk en zij hierdoor een bijdrage leveren aan de maatschappij. Jongeren doen iets voor een ander en ervaren hoe het is om verantwoordelijkheid te nemen voor een ander.

Wat voor vrijwilligerswerk kun je voor de stage doen bij v.v. DSC?

 • Terreinwerkzaamheden op zaterdagen
 • Accommodatieonderhoud
 • Trainen van jeugdteams samen met de vaste trainer van het team
 • Begeleiden van jeugdteams tijdens wedstrijddagen
 • Werkzaamheden verrichten voor, tijdens en na thuistoernooien
 • Hulp bieden bij activiteiten
 • Overig in overleg
 • Wedstrijden begeleiden op zaterdagen bij de pupillen
 • Assistent bij de zondagdienst
Heb je belangstelling in een maatschappelijke stage?

Op de volgende data (allemaal zondagen) is het nog mogelijk stage te lopen (ongeveer 5 á 6 uur per datum)

 • 14 april
 • 28 april
 • 12 mei
 • 19 mei
 • 26 mei
Mocht je dus van deze gelegenheid gebruik willen maken, stuur dan een email met je gegevens aan info@vvdsc.nl onder vermelding van ‘stage’.

Geef dan de volgende gegevens in de email weer:

 • Naam school
 • Contactpersoon school
 • Telefoonnummer school
 • Het aantal uren dat je stage dient in te vullen
 • Het telefoonnummer waarop jij bereikbaar bent
 • Naar welke invulling / taken je voorkeur uitgaat bij een stage bij v.v. DSC
 • Welke dagen en tijden je voorkeur hebben om de stage te voldoen
 • Andere voor v.v. DSC belangrijke informatie om kennis van te nemen
Maatschappelijke stagiaires krijgen geen geldelijke vergoeding. Leerlingen die lid zijn van v.v. DSC krijgen voorrang bij het vinden van een stageplaats, mits de wensen van de leerlingen en v.v. DSC met elkaar overeen komen. Voor andere leerlingen wordt gekeken naar het aanbod / vragen die v.v. DSC heeft.

De afgelopen jaren zijn gemiddeld een 25-tal stages ingevuld. Enkele voor een beroepsopleiding en het merendeel als maatschappelijke stage voor het middelbaar onderwijs. Als vereniging willen we op de juiste manier invulling geven en meewerken aan stages.

v.v. DSC is door Calibris gecertificeerd om ook stages voor het beroepsonderwijs te begeleiden, dus ook deze doelgroep kan contact opnemen met v.v. DSC.